GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia

Video

  • 2013-09-16

Wybrane opinie na temat biotechnologii w rolnictwie

Jaki jest wkład zielonej biotechnologii w zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego i rozwoju rolnictwa w Europie?
  • 2013-09-06

Jak polityka Unii w zakresie GMO wpływ na handel międzynarodowy?

Unia Europejska jest największym na świecie importerem produktów rolnych, z których wiele to odmiany GMO. Główni partnerzy handlowi Unii początkowo przyjęli podobne zasady autoryzacji GMO, jednak z czasem zaczęli przyśpieszać ten proces, a Unia Europejska pozostawała w tyle. Kraje eksportujące GMO do Europy muszą liczyć się z tym, iż całe transporty produktów rolnych mogą zostać zawrócone, jeśli będą zawierać choćby śladowe ilości dotychczas niezatwierdzonych odmian GMO w Unii.
  • 2013-08-30

CTA - Wywiad z Nathalie Moll, Sekretarzem Generalnym EuropaBio

Wywiad dla CTA z Nathalie Moll, Sekretarzem Generalnym EuropaBio, która wyjaśnia różnice w autoryzacji produktów GMO w Europie oraz na świecie, a także wpływie GMO na kraje rozwijające się.
  • 2013-07-08

Przemyślmy to jeszcze raz - GMO (rozmowa z ekspertami)

Europejski przemysł biotechnologiczny chce zachęcić Europejczyków do otwartej dyskusji na temat GMO. W 2012 roku znacząco wzrosło poparcie dla GMO. Przemysł uważa za swój obowiązek w stosunku do społeczeństwa przedstawić rzeczowe i obiektywne informacje na temat roślin GMO i korzyści, jakie ta technologia przynosi w zmieniającym się świecie.
  • 2012-10-16

Biurokratyczne bariery Europy

Coraz częściej kreatywność i innowacja Europejczyków jest hamowana przez biurokratyczne bariery różnych organów. Czy Polska i Europa może sobie na to pozwolić?
  • 2012-09-28

Jak podejście Europy wpływa na inne kraje?

Czy wiesz jak decyzje Europy wpływają na bezpieczeństwo żywności na całym świecie? Czy masz wystarczająco pożywienia na co dzień i skąd ono się bierze?
  • 2012-09-21

Rok 2050

Zgodnie z raportem FAO do roku 2050 popyt żywności wzrośnie 2 krotnie, a liczba ludności wynosić będzie 9 miliardów. Zobacz jak może wyglądać przyszłość kiedy politycy podejmą trudne i konieczne decyzje.
  • 2012-09-20

Przemyśl to jeszcze raz - GMO

Czy strach przed zmianami jest uzasadniony? Czy w swoich wyborach kierujesz się dobrem przyszłych pokoleń? GMO to jeden ze sposobów ochrony środowiska. Czas przemyśleć wszystko jeszcze raz.
  • 2012-09-17

Niewidzialna Rewolucja

Biotechnologia ma coraz większy udział w naszym życiu. Czy jesteś tego świadom? Polska nie może pozwolić sobie na zrezygonowanie z tak ważnej technologii.
  • 2012-09-07

Dajmy rolnikom wybór

Czy politycy mają prawo pozbawiać rolników dostępu do nowych technologii? Czy Polskę na to stać?
wstecz do góry

Prawo

prawo i gmo

Ekonomia

ekonomia

Nauka

nauka

Media
Media
2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
realizacja: ideo powered by: edito cms