GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
  • >> GBE w Europie

Zielona Biotechnologia w Europie

GBE Polska (Zielona Biotechnologia w Europie)Green Biotechnology in Europe (GBE) Zielona Biotechnologia w Europie to program mający na celu dostarczanie informacji dotyczących biotechnologii rolniczej opartych na rzeczowych i naukowych faktach. Członkami programu są międzynarodowe firmy będące pionierami w rozwoju biotechnologii rolniczej, posiadającej  niezaprzeczalnie największy udział w rozwój przemysłu rolno spożywczego. Członkowie GBE przestrzegają  wszelkich zasad odpowiedzialności i bezpieczeństwa w działaniach dotyczących prac badawczych na etapie laboratoryjnym i doświadczeń polowych jak i komercjalizacji swoich produktów.  Działania GBE opierają się  na fakcie, że publiczna akceptacja każdej nowej technologii wymaga zaangażowania i długotrwałego procesu informacyjno - edukacyjnego.
GBE współpracuje z szeregiem różnych organizacji w całej Europie w celu prowadzenia konstruktywnego dialogu w temacie technologii GMO. GBE podejmuje szereg inicjatyw informacyjnych współpracując z różnorodnymi grupami – rolnikami, przemysłem paszowym i spożywczym, przedstawicielami handlu, mediów, politykami oraz innymi zainteresowanymi podmiotami.
GBE rozpowszechnia informację na temat technologii GM, osiągnięć naukowych, opinii na ten temat różnorodnych grup społecznych takich jak rolnicy, konsumenci, przedstawiciele handlu i przemysłu, naukowcy oraz przedstawiciele instytucji państwowych.
Wszystkie te działania mają na celu promowanie dialogu, który prowadzi do konstruktywnej publicznej debaty na temat GMO.
Członkami GBE są następujące firmy: BASF, Bayer CropScience, Dow AgroSciences, DuPont, Monsanto i Syngenta.
wstecz do góry

Prawo

prawo i gmo

Ekonomia

ekonomia

Nauka

nauka

Media
Media
2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
realizacja: ideo powered by: edito cms