GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
  • >> GBE Polska

GBE Polska (Zielona Biotechnologia w Europie)

Rolnictwo ma ogromny wpływ na środowisko i wielkie znaczenie dla rozwiązania problemów związanych z przyrostem ludności na świecie. Właśnie dlatego stymulowanie innowacji w rolnictwie jest niezbędne, by umożliwić uzyskanie większej ilości żywności przy mniejszym oddziaływaniu na środowisko. Zielona biotechnologia doskonale nadaje się do rozwiązania tego problemu. Technologia ta pomogła już ponad 17 milionom rolników na całym świecie.

 

Modyfikacje genetyczne roślin są jednym z narzędzi pozwalających na intensyfikację produkcji rolnej w zrównoważony sposób poprzez ograniczenie wykorzystania ziemi uprawnej, wody i energii. Odmiany GM, które są już uprawiane, a także odmiany nowo opracowane, ułatwią rolnikom w sposób zrównoważony korzystanie z zasobów naturalnych.

 

GBE Polska jest częścią międzynarodowego programu prowadzonego przez EuropaBio, którego celem jest dostarczanie informacji dotyczących biotechnologii rolniczej opartych na rzeczowych i naukowych faktach. Członkami programu są międzynarodowe firmy, będące pionierami w rozwoju biotechnologii rolniczej, posiadającej  niezaprzeczalnie największy udział w rozwój przemysłu rolno-spożywczego. Członkowie GBE Polska przestrzegają  wszelkich zasad odpowiedzialności i bezpieczeństwa w działaniach dotyczących prac badawczych na etapie laboratoryjnym i doświadczeń polowych jak i komercjalizacji swoich produktów.  Działania GBE Polska opierają się  na fakcie, że publiczna akceptacja każdej nowej technologii wymaga zaangażowania i długotrwałego procesu informacyjno – edukacyjnego.

GBE Polska współpracuje z szeregiem różnych organizacji w całej Europie i w Polsce w celu prowadzenia konstruktywnego dialogu w temacie technologii GMO. GBE Polska podejmuje szereg inicjatyw informacyjnych współpracując z różnorodnymi grupami – rolnikami i organizacjami rolniczymi, przemysłem paszowym i spożywczym, przedstawicielami handlu, mediów, politykami oraz innymi zainteresowanymi podmiotami.
GBE Polska rozpowszechnia informacje na temat technologii GM, osiągnięć naukowych, opinii na ten temat różnorodnych grup społecznych takich jak rolnicy, konsumenci, przedstawiciele handlu i przemysłu, naukowcy oraz przedstawiciele instytucji państwowych.
Wszystkie te działania mają na celu promowanie dialogu, który prowadzi do konstruktywnej publicznej debaty na temat GMO.
Członkami GBE Polska są następujące firmy: BASF, Bayer CropScience, Dow AgroSciences, DuPont, KWS, Monsanto i Syngenta.
wstecz do góry

Prawo

prawo i gmo

Ekonomia

ekonomia

Nauka

nauka

Media
Media
2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
realizacja: ideo powered by: edito cms