GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>‘Gazeta Wyborcza’: Eksperci za GMO
  • 2011-08-25

  ‘Gazeta Wyborcza’: Eksperci za GMO

  W ‘Gazecie Wyborczej’ ukazał się wywiad z profesorem Tomaszem Twardowskim z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN dotyczący badań naukowych nad bezpieczeństwem genetycznie modyfikowanej żywności oraz upraw GMO. Profesor podkreślił, że nie ma naukowych dowodów na szkodliwość genetycznie modyfikowanej żywności.
  Żywność GMO jest bezpieczna. To oficjalne stanowisko Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) w USA i Światowej Organizacji ds. Żywności i Rolnictwa ONZ (FAO), a także Komisji Europejskiej oparte na wynikach 81 programów badawczych za pół miliarda euro.
  Profesor podkreślił również, że koegzystencja upraw konwencjonalnych i GMO jest możliwa, czego najlepszym dowodem jest hodowla nasion. Przecież w Polsce są produkowane nasiona o czystości 99,9 proc. Skoro więc, stosując odpowiednie strefy buforowe, od dziesięcioleci hodujemy czyste nasiona, to stosując takie same lub większe strefy buforowe, można też ochronić się przed zmodyfikowanym pyłkiem.
   

  Więcej...
  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms