GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>Korzyści z GMO – raport na temat upraw
  • 2011-06-03

  Korzyści z GMO – raport na temat upraw

  Korzyści z GMOEuropaBio opublikowała raport dotyczący społeczno-ekonomicznych skutków stosowania biotechnologii w rolnictwie. Jest on oparty na najbardziej aktualnych publikacjach naukowych na temat korzyści płynących z upraw GMO na świecie.
  Miliony rolników na całym świecie mają możliwość uzyskiwania korzyści z upraw genetycznie zmodyfikowanych roślin. Wyższa produktywność z tego samego obszaru ziemi uprawnej jaką uzyskuje się w przypadku stosowania roślin GM jest istotnym czynnikiem zrównoważonego rolnictwa.
  Europejscy rolnicy również wybierają uprawę roślin GM, jeśli mają taką możliwość, a taka uprawa zapewnia im zyski. Biorąc pod uwagę, że w Unii Europejskiej dopuszczono do uprawy jedynie kukurydzę Bt odporną na omacnicę prosowiankę, jasne jest, że uzyskiwanie korzyści z GMO są ograniczone do rejonów masowego występowania tego szkodnika.
  Ze względu na brak zatwierdzenia wielu innych odmian genetycznie zmodyfikowanych roślin w Unii Europejskiej szacuje się, że europejscy rolnicy tracą szansę uzyskania przychodów od 443 do 929 milionów euro każdego roku.
   
  GM crops: Reaping the benefits, but not in Europe – Socio-economic impacts of agricultural biotechnology
  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms