GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>Przemysł biotechnologiczny prowadzi otwarty dialo...
  • 2009-10-09

  Przemysł biotechnologiczny prowadzi otwarty dialog z rolnikami

  GBE Polska wzięła udział w dorocznych Dniach Kukurydzy województwa mazowieckiego i ziemi łódzkiej, które odbyły się w minioną niedzielę 4 października w Skrzelewie. Prezentując dokonania z dziedziny rolniczej biotechnologii dzieliliśmy się doświadczeniami, merytoryczną i praktyczną wiedzą na temat nowoczesnych technologii rolniczych.

   

  Zielona biotechnologia, czyli tzw. biotechnologia rolnicza, ma za zadanie dostarczać nowoczesnych rozwiązań w uprawie roślin. Jako przemysł odpowiadamy na rosnące oczekiwania rolników związane z produkcją roślin odpornych na szkodniki, niekorzystne warunki atmosferyczne takich jak susza czy niedobory wody. Rozwiązania proponowane przez nasz przemysł mają za zadanie dostarczenie pomocy w produkcji wysokiej jakości i bezpiecznej żywności.

  GBE Polska zorganizowała wspólne stanowisko producentów zielonej biotechnologii na dorocznych Dniach Kukurydzy, dzięki czemu mieliśmy możliwość kontynuować otwarty dialog z producentami rolnymi. Jest to ważne, szczególnie w tak strategicznym momencie, w którym trwa bardzo burzliwa debata na temat GMO w Polsce.

  Dzięki takim inicjatywom mamy okazję spotkać z się z producentami, zaprezentować im czym właściwie jest biotechnologia rolnicza, jakie niesie to za sobą korzyści, dlaczego nie należy się jej bać, jakie rozwiązania są już dostępne dla rolników w innych krajach świata.

  Wprowadzanie do obrotu i uprawy nowych odmian roślin genetycznie modyfikowanych jest odpowiedzią na oczekiwania rolników. To dla nich trwają ciągłe prace nad nowymi odmianami roślin, które będą dawały możliwość produkowania dużo, przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Problemy, przed jakimi staje światowe rolnictwo są coraz większe, dlatego właśnie naukowcy z firm biotechnologicznych cały czas szukają takich rozwiązań, które będą w stanie sprostać wysokim wymaganiom rolników z jednej strony, z drugiej będą bezpieczne, a ich wykorzystanie będzie opłacalne ekonomicznie. Jednocześnie wykorzystanie zielonej biotechnologii niesie za sobą pozytywne aspekty środowiskowe, w tym pomaga produkować żywność w sposób zrównoważony. 

  GBE Polska otrzymała wyróżnienie za podjętą inicjatywę - Puchar Agrobiznesu, za którą bardzo dziękujemy.

  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms