GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>Francuskie sądy przeciwko bezprawnemu niszczeniu ...
  • 2009-01-28

  Francuskie sądy przeciwko bezprawnemu niszczeniu upraw GMO

  Francuski sąd karny w Anders wydał wyrok skazujący w stosunku do ośmiu aktywistów, którzy dopuścili się zniszczenia 11 ha upraw genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON810. Wyrok skazuje przestępców na 3 miesięczny pobytu w więzieniu. Na dziewiątego oskarżonego sąd nałożył karę grzywny w wysokości 450 €. Wszyscy skazani zostali zobowiązani do zapłaty 1000 € właścicielowi zniszczonego pola oraz 2000€ na rzecz dwóch firm – właścicieli praw patentowych nasion GMO.
  We Francji aktualnie toczy się wiele procesów w tym zakresie. W kwietniu 2008 roku dokonano zniszczenia dwóch poletek doświadczalnych międzynarodowej firmy biotechnologicznej.
  W listopadzie, francuski sąd karny w Paryżu uznał za niedopuszczalne działania grupy aktywistów Greenpeace, za zamieszczenie na swojej stronie internetowej mapy wskazującej lokalizację dwóch poletek doświadczalnych kukurydzy genetycznie zmodyfikowanej.
  Wskazuje to jednoznacznie na to, że już nie tylko Komisja Europejska, ale również sądy krajowe zauważyły niezgodne z prawem działania skierowane przeciwko GMO. Jak długo jeszcze politycy będą przymykać oczy na tak kompromitujące zachowania przeciwników GMO? Kiedy dopuści się do głosu rozsądek oraz naukowe autorytety, zamiast posługujących się tak prymitywnymi sposobami działaczy pseudo ekologicznych organizacji?
  Źródło: AGROW - World Crop Protection News - www.agrow.co.uk
  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms