GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>Nobliści piszą do Greenpeace w obronie genetyczn...
  • 2016-06-30

  Nobliści piszą do Greenpeace w obronie genetycznie modyfikowanego ryżu

  Nobliści - jak poinformował amerykański dziennik "Washington Post" - proszą w liście do Greenpeace, by organizacja wstrzymała kampanię przeciwko wprowadzeniu na rynek genetycznie modyfikowanego ryżu.

  Chodzi o odmianę zwaną Golden Rice, która według jej producentów redukuje niedobory witaminy A, będące przyczyną ślepoty i śmierci dzieci w krajach rozwijających się.

  "Wzywamy Greenpeace do ponownej analizy doświadczeń farmerów i konsumentów z produktami modyfikowanymi poprzez biotechnologię, uznania ustaleń naukowców oraz odpowiednich służb i zaprzestania kampanii przeciwko genetycznie modyfikowanej żywności, w szczególności Golden Rice" - napisali sygnatariusze listu.

  Pod dokumentem podpisało się 107 noblistów, czyli prawie jedna trzecia wszystkich żyjących laureatów tej nagrody (jest ich 297).

  Inicjator listu, profesor Richard Roberts, powiedział dziennikowi "Washington Post", że to, co robi Greenpeace jest szkodliwe i antynaukowe.

  - Greenpeace i jego sojusznicy podjęli świadome działania, by wystraszyć ludzi. Wykorzystali to do zbierania funduszy - stwierdził Roberts zaznaczając, że popiera Greenpeace w wielu innych sprawach.

   

  Źródło: http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/1638074,Noblisci-pisza-do-Greenpeace-w-obronie-genetycznie-modyfikowanego-ryzu

  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms