GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>Kiedy widzę jabłko, które ma plamki i narośle ...
  • 2016-05-13

  Kiedy widzę jabłko, które ma plamki i narośle na skórce, to obchodzę je z daleka. Bo jestem toksykologiem

  Nikt mnie nie przekonał, że produkty inżynierii genetycznej, mówię o żywności, są szkodliwe. Słyszała pani o Bacillus thuringiensis? To bakteria glebowa wyhodowana po raz pierwszy w Turyngii, która produkuje enterotoksynę śmiertelnie niebezpieczną dla postaci larwalnych owadów i praktycznie bez znaczenia zdrowotnego dla ciepłokrwistych, czyli dla ssaków, w tym człowieka. Wystarczy, że liście ziemniaka spryskamy preparatem, w którym jest enterotoksyna wyizolowana z tej bakterii, a zginą postacie larwalne owadów, w tym stonki. Można też zrobić coś innego. Z tej bakterii wyciągnąć gen i go wszczepić do ziemniaka, aby to on produkował w liściach enterotoksynę. Takie ziemniaki modyfikowane genetycznie są już na świecie. Nie trzeba ich opryskiwać.

  Na temat hasła "Polska wolna od GMO".

  Jest szkodliwe. Na jednym ze spotkań z poprzednim ministrem rolnictwa, który tak głosił, wstałem i powiedziałem: "Panie ministrze, ja się wstydzę za nasz kraj". Bo to dowód ciemnoty i hołdowania niskim populizmom - z tej samej półki co walka z in vitro. Powinniśmy mieć wzgląd na naukę, która mówi, że nie ma dowodów, iż GMO jest szkodliwe. Ale nauka ma dziś zły PR, tak jak wiele całkiem bezpiecznych środków ochrony roślin, są odsądzane od czci i wiary.


  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75400,20065882,kiedy-widze-jablko-ktore-ma-plamki-i-narosle-na-skorce-to.html#ixzz4PS6dwAnZ
  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms