GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>PZPRZ: Dlaczego przy wydawaniu zakazu upraw GMO ni...
  • 2013-02-20

  PZPRZ: Dlaczego przy wydawaniu zakazu upraw GMO nie wzięto pod uwagę badań za 4,5 mln zł?

  Postępowanie Ministerstwa Rolnictwa wobec ustawy o nasiennictwie wydaje się niezrozumiałe Polskiemu Związkowi Producentów Roślin Zbożowych - alarmuje Farmer.pl.

  - Nawet 4,5 mln zł wydano na badania, których nie wzięto pod uwagę, wydając rozporządzenie w sprawie zakazu upraw GMO - mówi Tadeusz Szymańczak, rzecznik prasowy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych.

  Do takiego wniosku skłoniła go odpowiedź udzielona na wątpliwości związane z ustawą o nasiennictwie, zgłoszone podczas obrad sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że w prowadzonych badaniach nie stwierdzono negatywnego wpływu pasz GMO na zwierzęta.

  - To dlaczego wydano zakaz upraw GMO? - pyta Tadeusz Szymańczak. - Materiałów, do których odsyła ministerstwo nie mogę znaleźć pod wskazanym w odpowiedzi adresem. Tak zwane konsultacje społeczne trwały trzy dni - tyle czasu miały organizacje na wypracowanie stanowiska i zebranie materiałów. Wreszcie: po co w ogóle odbywały się konsultacje, skoro Ministerstwo Rolnictwa już przed podpisaniem ustawy mówiło, że wprowadzi zakaz uprawy? Dlaczego przed wydaniem tak ważnej decyzji ministerstwo nie wzięło pod uwagę badań, na które wydano 4,5 mln zł? O co w tym wszystkim chodzi? - zastanawia się Szymańczak.

   

  Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/teksty/,82544.html

  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms