GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia
 • >>Konkurs dla europejskich biotechnologicznych mały...
  • 2016-05-10

  Konkurs dla europejskich biotechnologicznych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w 2016

  Bruksela, 3 maja 2016 – EuropaBio, Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Biotechnologicznego, zaprasza małe i średnie przedsiębiorstwa biotechnologiczne (MŚP) w całej Europie do udziału

   w 7. edycji konkursu najbardziej innowacyjnych europejskich MŚP w 2016 r. To coroczna inicjatywa doceniająca wkład firm w innowację oraz społeczeństwo. W zależności od zakresu działalności MŚP mogą startować w 3 kategoriach: ochrona zdrowia, rolnictwo i przemysł. Wnioski należy składać na stronie internetowej biotechSMEawards.eu do 27 czerwca 2016 r. Jury wraz ekspertami wybierze po dwóch finalistów dla danej kategorii, którzy walczyć będą o nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro oraz dwa lata bezpłatnego członkostwa w EuropaBio. Możliwość bezpłatnego członkostwa w EuropaBio otrzymają w nagrodę również pozostali finaliści.

   

  Skąd pomysł na przyznanie nagrody europejskim biotechnologicznym MŚP

  Według Komisji Europejskiej „MŚP tworzą trzon europejskiej gospodarki.  Stanowią one 90% wszystkich przedsiębiorstw w UE. W ciągu ostatnich pięciu lat, stworzyły one około 85% nowych miejsc pracy oraz zapewniły dwie trzecie całkowitego zatrudnienia w sektorze prywatnym w UE”. Dlatego właśnie szczególnie te firmy, będące jednocześnie liderami innowacji zasłużyły na uznanie i nagrodę.

   

  Biotechnologia uosabia, w jaki sposób nauka może odpowiadać na bieżące problemy na świecie. Nowe terapie medyczne, zwalczanie epidemii i rzadkich chorób, nowe procesy przemysłowe oparte o inne surówce niż ropa naftowa, uprawy odporne na suszę, które pozwalają rolnikom na całym świecie wyżywić więcej ludzi przy coraz gorszych warunkach klimatycznych to tylko część korzyści ekonomicznych, społecznych i środowiskowych, które zapewnia dzisiejsza biotechnologia.

   

  Konkurs stał się jednym z najważniejszych inicjatyw kierowanych do przemysłu biotechnologicznego. Już ponad 150 MŚP wzięło w nim udział. O ich sukcesach można dowiedzieć się więcej na stronie biotechSMEawards.eu.

   

  Jury

  Członkowie jury to eksperci zaangażowani w biotechnologię. Rozumieją oni naukę, realia finansowania oraz ramy regulacyjne i polityczne, w którym działają europejskie biotechnologiczne MŚP. Doceniają wagę innowacji oraz roli MŚP dla przyszłości Europy i dołożą wszelkich starań aby dokładnie przeanalizować każdy, złożony wniosek.

   Skład jury:

          Tom Saylor, przewodniczący komisji EuropaBio ds. MŚP i członek zarządu Arecor Ltd. Główny negocjator handlowy Stanów Zjednoczonych podczas rundy Tokijskiej. Ukończył studia MBA na Harvard University, studia doktoranckie w dziedzinie biologii molekularnej w Instytucie Maxa Plancka w Monachium i psychiatrii na wydziale biologii molekularnej z Georgia Institute of Technology.

          Kay Swinburne, Walijski poseł do Parlamentu Europejskiego, doktorz dziedziny badań medycznych na King College London oraz MBA, posiada doświadczenie zawodowe w międzynarodowej służbie zdrowia i finansach.

          Philippe De Backer, belgijski Sekretarz Stanu, były poseł do Parlamentu Europejskiego, doktorat z Biotechnologii na Uniwersytecie w Gandawie i zaangażowany w przemysł biotechnologiczny;

          Jos B. Jos Peeters, Partner Zarządzający w Capricorn Venture Partners, doktorat z zakresu fizyki ciał stałych na Uniwersytecie w Leuven oraz założyciel Capricorn Venture Partners (w 1993 roku);

          Nathalie Moll, Sekretarz Generalny EuropaBio, absolwent Wydziału biotechnologii i biochemii na Uniwersytecie St Andrews, posiada  20 lat doświadczenia w branży biotechnologicznej.

   

  Korzyści dla uczestników

  Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 10 000 euro oraz dwuletniego bezpłatnego członkostwa w EuropaBio, zwycięzcy otrzymają również możliwość zaprezentowania się w Brukseli w dniu 27 września 2016 r. podczas trwającego w tym czasie Europejskiego Tygodnia Biotechnologii.

   

  Termin składania wniosków

  27 czerwca 2016roku – to ostatni dzień, w którym MŚP  mogą zgłaszać swoje pomysły  za pośrednictwem strony  biotechSMEawards.eu.

   

  KONIEC

   

  Źródło:

  http://biotechsmeawards.eu/press-release/europabio-launches-innovative-european-biotech-sme-awards-2016/  

  wstecz do góry

  Prawo

  prawo i gmo

  Ekonomia

  ekonomia

  Nauka

  nauka

  Media
  Media
  2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
  realizacja: ideo powered by: edito cms