GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia

  • 2013-05-10

Agrobiotechnologia – opinie ekspertów i praktyków

Grupa naukowców przeprowadziła badanie, które dotyczyło agrobiotechologii. Poznaj statystyki i informacje na temat agrotechnologii. Poznaj wyniki badań i opinii ekspertów na temat agrobiotechnologii.
  • 2013-03-05

Aktywiści skazani za niszczenie upraw GMO

12 lutego 2013 belgijski sąd wydał orzeczenie w sprawie zniszczenia prób polowych uprawy ziemniaka genetycznie modyfikowanego przez aktywistów organizacji ekologicznej Field Liberation Movement, do którego doszło w Wetteren w Belgii w dniu 29 maja 2011 roku.
  • 2013-03-04

Kraje rozwijające się liderami w wprowadzaniu upraw genetycznie modyfikowanych na świecie

Po raz pierwszy od 1996 r., obszary upraw roślin genetycznie modyfikowanych (GM) w krajach rozwijających się są większe niż w krajach wysoko rozwiniętych. Według ostatniego rocznego sprawozdania przygotowanego przez Międzynarodowy Instytut Propagowania Upraw Biotechnologicznych (ISAAA)opublikowanego 20 lutego 2013 roku, światowa powierzchnia upraw GMO wzrósł o 6% do poziomu 170,3 milionów hektarów.
  • 2013-01-29

Znany brytyjski ekolog Mark Lynas przeprasza za swoje ataki na GMO.

Znany brytyjski ekolog Mark Lynas przeprasza za swoje ataki na genetycznie zmodyfikowane organizmy (GMO). Przyznaje on, że lata spędzone na walce z GMO były błędem i wywołały negatywną kampanię wokół GMO.
  • 2012-11-15

Instytucje publiczne odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności odrzucają badania prof. Seraliniego dotyczące kukurydzy NK 603

We wrześniu 2012 roku opublikowano wyniki badania przeprowadzonego przez francuskiego profesora Gilles-Eric Séralini. Na ich podstawie pojawiły się nagłówki z przerażającymi zdjęciami szczurów, u których rzekomo rozwinęły się nowotwory w związku ze spożyciem genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy NK 603. Instytucje publiczne na szczeblu Unijnym oraz co najmniej 10 instytutów krajowych od początku listopada 2012 roku weryfikują wyniki badań.
  • 2012-10-10

Raport Seraliniego - Środowisko naukowe odrzuca badania o niskiej wartości naukowej

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wydał wstępną opinię w sprawie raportu zatytułowanego „Długoterminowe badania nad toksycznością herbicydu Roundup oraz genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy odpornej na Roundup”, który został opublikowany 19 września 2012 roku w „Food and Chemical Toxicology”. Zdaniem EFSA raport narusza dobre praktyki naukowe, takie jak wytyczne w sprawie badań i raportowania, które zostały zaaprobowane na całym świecie.
  • 2012-09-28

Komisja Europejska proponuje bardziej przejrzyste zasady dotyczące statusu pyłku w miodzie

Komisja Europejska postanowiła zmienić przepisy dotyczące miodu, a w szczególności wyjaśnić status prawny pyłku, w zgodzie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości[1]. Zmiany pozostają w zgodzie z międzynarodowymi standardami wyznaczonymi przez WTO. Zgodnie z nimi pyłek zostanie zakwalifikowany jako naturalny element miodu, a nie jako jego składnik.
  • 2012-09-21

Informacja w sprawie badań dr Gilles Eric Seralini

Opinia o bezpieczeństwie organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO) powinna być poparta analizą naukową tego samego rodzaju, co w przypadku zatwierdzeń produktów biotechnologicznych.
  • 2012-08-21

Brazylia zwiększa powierzchnię upraw roślin genetycznie modyfikowanych

Brazylia zwiększa o 12,3 procent powierzchnię upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych w stosunku do zeszłego roku, dzięki czemu ma się stać największym światowym producentem soi – podaje raport przygotowany przez Celeres jedną z głównych firm zajmujących się analizą sektora rolniczego w Brazylii.
  • 2012-07-31

35 lat opóźnień

35 lat i wciąż rośnie – tyle w obecnej chwili wynosi łączny czas opóźnienia w głosowaniach w sprawie upraw genetycznie modyfikowanych w Unii Europejskiej.
«««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »»»  
wstecz do góry

Prawo

prawo i gmo

Ekonomia

ekonomia

Nauka

nauka

Media
Media
2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
realizacja: ideo powered by: edito cms