GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia

  • 2016-04-11

Niewłaściwa administracja w zakresie GMO przez Komisję Europejską zaburza rynki

Bruksela, 8 kwietnia 2016 – Stowarzyszenie EuropaBio jest bardzo zaniepokojone tym, że Komisja Europejska w dalszym ciągu stosuje w procesie autoryzacji te same niewłaściwe praktyki za które została skrytykowana przez Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich w styczniu 2016 r. Trzy odmiany soi modyfikowanej genetycznie odpowiednio od 2011 i 2012 cały czas czekają na autoryzację. Podkreślić należy, że od prawie trzech miesięcy (i cały czas okres ten rośnie) czekają na ostateczną decyzję Komisji
  • 2016-02-01

Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie GMO: Oczywiste nieprawidłowości Komisji Europejskiej

Bruksela, 19 stycznia 2016 - Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich Emily O'Reilly stwierdziła, że w latach 2012-2014 Komisja Europejska wielokrotnie przestrzegała prawnie wiążących terminów na rozpatrywanie wniosków o autoryzację genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO) do importu, jako żywności i pasz, a także nie wydawała decyzji w tej sprawie z zachowaniem rozsądnych terminów. „Te zaniechania stanowiły przejaw niewłaściwego zarządzania”, napisała O'Reilly.
  • 2015-12-15

Rolnicy i konsumenci: korzyści ochrony własności intelektualnej

Bruksela, 8 grudnia 2015 – „Europejscy rolnicy potrzebują wsparcia nauki i nowych technologii, tak aby być konkurencyjnymi” powiedział europoseł Paul Rübig, gospodarz konferencji zorganizowanej przez EuropaBio na temat korzyści płynących z ochrony patentowej wynalazków dotyczących roślin, która została zorganizowana w ramach 7. Europejskiego Szczytu Innowacyjności.
  • 2015-11-26

Czas dla Komisji do działania: Obowiązkowe 90-dniowe badania żywieniowe są zbędne

Bruksela, 24 listopada 2015 r. – „Uznajemy wyniki projektu GRACE finansowanego przez UE, a w szczególności zalecenie, aby zaprzestać obowiązkowych 90-dniowych badań żywieniowych na gryzoniach w trakcie oceny ryzyka GMO” - powiedział Beat Späth, dyrektor ds. biotechnologii rolniczej w EuropaBio, Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Biotechnologicznego.
  • 2015-11-02

Nikt o to nie prosił, nikt tego nie chce – PE odrzucił propozycję wprowadzenia zakazu stosowania GMO jako żywność i pasza

Bruksela, 28 października 2015 r. – „Cieszymy się z odrzucenia przez Parlament Europejski propozycji Komisji Europejskiej pozwalającej Państwom Członkowskim na wprowadzenie na ich terytorium zakazu stosowania produktów GM, które są bezpieczne i dopuszczone na rynek wspólnotowy na podstawie kryteriów pozanaukowych."- powiedziała Leticia Gonçalves, Przewodnicząca Rady Rolno-Spożywczej EuropaBio.
  • 2015-10-29

Przepisy dotyczące środków ochrony upraw zapewniają ochronę ludzi i środowiska

Międzynarodowa organizacja CropLife International Międzynarodowy opublikowała raport „Policy Perspective on Endocrine Disruptors”, który wykazuje, że obecne regulacje prawne dotyczące środków ochrony roślin zapewniają wysoki poziom ochrony zdrowia ludzkiego oraz środowiska. Obejmują one również wyniki rzetelnych badań naukowych nt. oddziaływania ich na układ endokrynny, które stanowią podstawę procesu zatwierdzania nowych produktów.
  • 2015-10-20

Rekord: 60% Europy obchodzi Europejski Tydzień Biotechnologii

19 październik 2015 – Zakończyła się 3 edycja Europejskiego Tygodnia Biotechnologii, corocznej inicjatywy, która rozpoczęła się w 2013 roku. W tym roku wydarzenie to odbyło się pomiędzy 12 a 18 października bieżącego roku. W tym czasie w 15 krajach Unii Europejskiej, zorganizowano ponad 100 imprez i innych aktywności z udziałem tysięcy Europejczyków, co stanowi dotychczasowy rekord.
  • 2015-10-16

Czy warto być upartym dla zasady?

Humorystyczny obrazek przedstawiający podejście Unii Europejskiej do tematu GMO. Czy warto być upartym dla zasady?
  • 2015-10-16

Zakaz importu GMO

Obrazek przedstawiający w sposób humorystyczny konsekwencje zakazu importu GMO
  • 2015-08-10

Czy GMO jest dobre, czy złe?

Wypowiedź Patricka Moore jednego z założycieli ruchu na rzecz ochrony środowiska, Greenpeace oraz wieloletni dyrektor tej organizacji. Obserwował jak zmieniały się cele, jak Greenpeace stawał się wrogiem nauki i biednych ludzi. Tu mówi o bezpodstawnej wojnie tej organizacji z GMO.
«««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »»»  
wstecz do góry

Prawo

prawo i gmo

Ekonomia

ekonomia

Nauka

nauka

Media
Media
2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
realizacja: ideo powered by: edito cms