GBE - Polska Zielona Biotechnologia w Europie dostarcza informacje o biotechnologii rolniczej.

Członkowie GBE Polska

 

 

growingvoices
Biotechnologia

  • 2015-11-26

Czas dla Komisji do działania: Obowiązkowe 90-dniowe badania żywieniowe są zbędne

Bruksela, 24 listopada 2015 r. – „Uznajemy wyniki projektu GRACE finansowanego przez UE, a w szczególności zalecenie, aby zaprzestać obowiązkowych 90-dniowych badań żywieniowych na gryzoniach w trakcie oceny ryzyka GMO” - powiedział Beat Späth, dyrektor ds. biotechnologii rolniczej w EuropaBio, Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Biotechnologicznego.
  • 2015-11-02

Nikt o to nie prosił, nikt tego nie chce – PE odrzucił propozycję wprowadzenia zakazu stosowania GMO jako żywność i pasza

Bruksela, 28 października 2015 r. – „Cieszymy się z odrzucenia przez Parlament Europejski propozycji Komisji Europejskiej pozwalającej Państwom Członkowskim na wprowadzenie na ich terytorium zakazu stosowania produktów GM, które są bezpieczne i dopuszczone na rynek wspólnotowy na podstawie kryteriów pozanaukowych."- powiedziała Leticia Gonçalves, Przewodnicząca Rady Rolno-Spożywczej EuropaBio.
  • 2015-10-29

Przepisy dotyczące środków ochrony upraw zapewniają ochronę ludzi i środowiska

Międzynarodowa organizacja CropLife International Międzynarodowy opublikowała raport „Policy Perspective on Endocrine Disruptors”, który wykazuje, że obecne regulacje prawne dotyczące środków ochrony roślin zapewniają wysoki poziom ochrony zdrowia ludzkiego oraz środowiska. Obejmują one również wyniki rzetelnych badań naukowych nt. oddziaływania ich na układ endokrynny, które stanowią podstawę procesu zatwierdzania nowych produktów.
  • 2015-10-20

Rekord: 60% Europy obchodzi Europejski Tydzień Biotechnologii

19 październik 2015 – Zakończyła się 3 edycja Europejskiego Tygodnia Biotechnologii, corocznej inicjatywy, która rozpoczęła się w 2013 roku. W tym roku wydarzenie to odbyło się pomiędzy 12 a 18 października bieżącego roku. W tym czasie w 15 krajach Unii Europejskiej, zorganizowano ponad 100 imprez i innych aktywności z udziałem tysięcy Europejczyków, co stanowi dotychczasowy rekord.
  • 2015-10-16

Czy warto być upartym dla zasady?

Humorystyczny obrazek przedstawiający podejście Unii Europejskiej do tematu GMO. Czy warto być upartym dla zasady?
  • 2015-10-16

Zakaz importu GMO

Obrazek przedstawiający w sposób humorystyczny konsekwencje zakazu importu GMO
  • 2015-08-10

Czy GMO jest dobre, czy złe?

Wypowiedź Patricka Moore jednego z założycieli ruchu na rzecz ochrony środowiska, Greenpeace oraz wieloletni dyrektor tej organizacji. Obserwował jak zmieniały się cele, jak Greenpeace stawał się wrogiem nauki i biednych ludzi. Tu mówi o bezpodstawnej wojnie tej organizacji z GMO.
  • 2015-04-22

GMO: Nowe zasady dotyczące handlu GMO zaburzą rynkiem wewnętrznym

Bruksela, 22 kwietnia 2015 – „Komisja Europejska poświęca fundamentalną zasadę rynku wewnętrznego UE, proponując możliwość wprowadzania krajowych zakazów importu bezpiecznych produktów” poinformował Jeff Rowe, Prezes Rady Rolno-Spożywczej EuropaBio, Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Biotechnologicznego, komentując wniosek legislacyjny o nacjonalizacji procesu autoryzacji genetycznie zmodyfikowanych (GM) odmian przeznaczonych do importu, który został przedstawiony dzisiaj przez KE.
  • 2015-04-20

Odmiany GM: Międzynarodowe standardy proponowane hodowcom roślin

Nyon, Szwajcaria, 15 kwietnia - Wspólny dokument z propozycją Międzynarodowego Systemu Współpracy (ISC) Praw Hodowców Roślin (PBR) został przedstawiony w dniu 27 marca 2014 roku Komisji Konsultacyjnej UPOV do rozpatrzenia. Omawiany przez UPOV w październiku 2014 r. projekt jest wspólnym osiągnięciem trzech stowarzyszeń: Międzynarodowa Federacja Nasion (ISF), CropLife International (CLI) i CIOPORA.
  • 2015-03-02

Porozumienie w sprawie GMO: Znak „STOP-u” dla innowacji

Bruksela, 2 marca 2015 – „Uprawnienie do wprowadzenia zakazu uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych (GMO) stanowi krok wstecz dla Unii Europejskiej. Daje ono możliwość Państwom Członkowskim UE ustanowienia na swoim terytorium zakazu uprawy na formalnie zatwierdzone w UE i bezpieczny produkty GMO, na podstawie arbitralnych i nie-naukowych powodów. Europa już w chwili obecnej pozostaje w tyle za resztą świata, jeśli chodzi o uprawę odmian GMO, pozbawiając swoich rolników wolność wyboru”.
«««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »»»  
wstecz do góry

Prawo

prawo i gmo

Ekonomia

ekonomia

Nauka

nauka

Media
Media
2006 © GBE - Green Biotechnology in Europe
realizacja: ideo powered by: edito cms